استعداد سنجی و کشف نقاط قوت نوجوانان

به عنوان یک نوجوان، چقدر خود را برای آینده آماده می دانید؟ چه عواملی می تواند موفقیت شما را در آینده تحت تاثیر قرار دهد؟

تا به امروز تحقیقات سه عامل مهم را در موفقیت نوجوانان موثر می داند: 

امیدواری (Hope) – دانش آموزانی که نسبت به آینده امیدوار هستند، برای آینده ایده های بسیار زیادی دارند و انرژی درونی فراوانی در خود احساس می کنند. بنابراین از موانع و مشکلات عبور می کنند تا به اهداف خود دست یابند.آنها باور دارند که به خواسته های خود خواهند رسید.
دلبستگی (Engagement) – دانش آموزانی که دلبسته هستند (engaged)، نسبت به مدرسه و تحصیل شور و اشتیاق فراوانی دارند و به شدت در فعالیت های مرتبط با آن مشارکت می کنند. آنها مشتاق یادگیری هستند و این شور و اشتیاق را به اطرافیان خود نیز انتقال می دهند.
خوشبختی (Wellbeing) – این عامل نشان دهنده تفکر، نگرش و تجربه دانش آموزان از زندگی حال و آینده آنهاست. دانش آموزانی خوشبخت یا کامیاب تلقی می شوند که درباره زندگی حال و آینده خود مثبت فکر می کنند و از کلمات مثبت استفاده می نمایند، نیازهای ابتدایی آنها برآورده شده، از نظر سلامتی در وضعیت مناسب هستند و از حمایت های اجتماعی برخوردارند.
 
سهم هر یک از عوامل فوق در دست یابی به موفقیت، یک سوم است. اما موثرترین عامل تاثیر گذار بر سه عامل یاد شده، تمرکز بر نقاط قوت است:
 
  • آیا می دانید استعداد های نوجوانان تقریبا از سن 17 یا 18 سالگی به بعد بدون تغییر باقی می‌ماند؟
  • آیا می دانید نوجوان شما چه استعدادهایی دارد که او را به فرد منحصر بفردی تبدیل کرده است؟
  • آیا می دانید چگونه استعدادهای نوجوان خود را کشف کنید؟
  • آیا می دانید چگونه استعدادهای نوجوان خود را به نقطه قوت او تبدیل کنید؟

نقطه شروع همینجاست! برای ساختن نقاط قوت باید استعدادها را شناسایی کنیم و با کسب دانش و مهارت مرتبط، به نقاط قوت تبدیل نماییم. آزمون استعداد یابی نوجوانان برای این منظور طراحی شده است:

هدف از این آزمون کمک به سنین 14 تا 18 سال برای کشف استعداد های منحصر بفردی است که در آنها شکل گرفته است. آزمون از 78 سوال ساده تشکیل شده که برای جوابگویی به آن به طور متوسط 15 دقیقه زمان لازم است. پس از آزمون، گزارش 3 استعداد برتر از میان 10 استعداد شناخته شده برای این سنین، به همراه راهکارهای بکارگرفتن و تقویت آنها ارائه می شود. این راهکارها برای خود فرد، والدین یا معلمین او دسته بندی و تفکیک شده است. شناخت این استعداد های برتر، بزرگترین فرصت دست یابی به موفقیت را برای نوجوانان فراهم می کند.

به کمک گزارش یاد شده و شرکت در دوره های آموزشی که به این منظور طراحی شده است، والدین و معلمین می توانند:

  • در مورد استعداد های منحصر بفردی که در فرد مورد نظر شکل گرفته بیشتر بدانند
  • به او کمک کنند که از استعداد های خود (الگوی طبیعی اندیشیدن، احساس و رفتارهایی که در او شکل گرفته)، در فعالیت های داخل و بیرون از مدرسه استفاده نماید.
  • بتوانند تجربه هایی که باعث رشد نوجوان می شود را شناسایی و با استعدادهای او همسو نمایند
  • عملکرد و دست آورد های نوجوانان را در داخل و خارج از مدرسه، به سطح بالاتری ارتقا دهند
  • با قرار دادن نوجوانان در مسیری که برای آن ساخته شده اند، موفقیت تحصیلی و شغلی آنها را در آینده تضمین نمایند و تاثیر ماندگار و مثبتی بر زندگی آنها بگذارند

 

 

 

 

 

 

توجه داشته باشید که گزارش هر فرد با توجه استعدادهای او دارای بخش هایی متفاوت و منحصر به فرد است. برای آشنایی شما با بخش های مختلف گزارش، نمونه ای از آن در وب سایت قرار داده شده است. قابل ذکر است که نمونه ارائه شده نتیجه آزمون یک فرد خاص، با استعدادهای خاص خودش بوده است. بنابراین گزارش شما با توجه به نوع استعداد های شما، حاوی پیشنهادات کاربردی متفاوت و متمایزی خواهد بود.

اما این تنها نقطه شروع است. برای اینکه به نوجوان خود کمک کنید تا بتواند از استعدادهای خود حداکثر استفاده را بنماید، باید در این خصوص آموزش ببینید. برای این منظور می توانید در برنامه انتخاب رشته موفق که مخصوص نوجوانان و والدین آنها طراحی شده است، شرکت نمایید.

 

مراحل شرکت در آزمون:

1پرداخت هزینه و ارسال تصویر رسید پرداخت: جهت دریافت قیمت و آگاهی از نحوه پرداخت به شماره 09125273256 در واتس اپ پیام بدهید. پس از واریز وجه، تصویر رسید را به همین شماره ارسال نمایید. 

2. ایجاد حساب کاربری: وارد بخش کاربران شوید (اینجا کلیک کنید) و ثبت نام کنید. ایمیلی جهت فعال سازی حساب کاربردی برای شما ارسال می‌شود. (در صورت تمایل این بخش می تواند توسط مدیر سایت انجام شود)

3. دریافت ایمیل شرکت در آزمون: آزمون توسط ادمین سایت برای شما فعال و لینک شرکت در آزمون از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

4. دریافت گزارش: نسخه فارسی گزارش پس از آماده سازی برای شما ایمیل یا واتس اپ می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09125273256 تماس بگیرید.