آزمون تیپ های شغلی هالند (Holland)

یکی از راه های انتخاب شغل مناسب این است که بر اساس علایق و تمایلاتمان به بررسی مجموعه مشاغل موجود بپردازیم. اما با توجه به تعداد زیاد، تفاوت و گوناگونی مشاغل چگونه می توانیم این کار را به صورت ساده و اثربخش انجام دهیم؟

دکتر جان هالند (john holland) که یکی از روانشناسان مشهور در حوزه تطابق شغل و علایق افراد است، طی سال ها تحقیق، مدلی را برای طبقه بندی مشاغل بر اساس علایق و تمایلات کاری بوجود آورد که یکی از مشهورترین مدل ها در حوزه انتخاب شغل به حساب می آید.

علاقمندی­ های شغلی یعنی ترجیحات و تمایلات افراد در انجام فعالیت های کاری مشخص که دکتر هالند آن را به شش گروه تقسیم بندی نموده است:

 

واقعگرا (انجام دهنده) [1]: این افراد معمولا دارای توانایی های ورزشی یا فیزیکی هستند. دوست دارند با اشیاء، ماشین آلات، ابزار، حیوانات و گیاهان سر و کار داشته باشند.

جستجوگر (متفکر) [2]: این افراد فعالیت­ های کاری را دوست دارند که بتوانند در آن مشاهده کنند، بیاموزند، تحقیق کنند، تجزیه و تحلیل کنند و به حل مشکلات بپردازند.

هنرمند (خلاق) [3]: این افراد معمولا دارای توانایی های خلاقانه و غریزی هستند. فعالیت­هایی را دنبال می­ کنند که با جنبه هنری اشیا مانند فرم ­ها، الگوها و طرح­ ها سر و کار داشته باشد.

اجتماعی (کمک ­رسان) [4]: چنین افرادی مشاغلی را دوست دارند که بتوانند در آن به دیگران بیاموزند و کمک کنند.

متهور (متقاعد کننده) [5]: این افراد به تاثیر گذاشتن، متقاعد کردن، مدیریت و رهبری دیگران برای ایجاد یا دست یابی به اهداف سازمانی و دست یابی به منافع اقتصادی علاقه دارند.

قراردادی (سازمان ­دهنده) [6]: چنین افرادی دوست دارند تا با داده ­ها و جزئیات کار کنند نه با ایده­ ها؛ معمولا دارای توانایی های دفتری و کار با اعداد و ارقام هستند و تمایل دارند از مجموعه­ ای از قوانین و رویه­ های استاندارد را پیروی کنند.

 

 

 

 

با شرکت در آزمون هالند، سه حوزه برتر علایق و تمایلات کاری شما مشخص می شود و از این طریق، گزارشی از مناسب ترین شغل ها که با علایق شما سازگار هستند را دریافت می کنید.

 

مراحل شرکت در آزمون:

1پرداخت هزینه و ارسال تصویر رسید پرداخت: جهت دریافت قیمت و آگاهی از نحوه پرداخت به شماره 09125273256 در واتس اپ پیام بدهید. پس از واریز وجه، تصویر رسید را به همین شماره ارسال نمایید. 

2. ایجاد حساب کاربری: وارد بخش کاربران شوید (اینجا کلیک کنید) و ثبت نام کنید. ایمیلی جهت فعال سازی حساب کاربردی برای شما ارسال می‌شود. (در صورت تمایل این بخش می تواند توسط مدیر سایت انجام شود)

3. دریافت ایمیل شرکت در آزمون: آزمون توسط ادمین سایت برای شما فعال و لینک شرکت در آزمون از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

4. دریافت گزارش: نسخه فارسی گزارش پس از آماده سازی برای شما ایمیل یا واتس اپ می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09125273256 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] Conventional

[2] Enterprising

[3] Social

[4] Artistic

[5] Investigator

[6] Realistic