آزمون استحکام روانی

استحکام روانی (Mental Toughness) یعنی برخورداری از یک مزیت ذهنی نسبت به دیگران که ممکن است بصورت طبیعی و یا با تمرین توسعه یافته باشد. این قابلیت به شما امکان می‌دهد بهتر از دیگران با خواسته های زیادی که در زندگی روزمره از شما وجود دارد، کنار بیایید. به طور خاص، این قابلیت یعنی ثبات داشتن، مصمم، متمرکز، با اعتماد به نفس و انعطاف پذیر بودن و قابلیت کنترل خود تحت فشار، برای دست یابی به حداکثر عملکرد ممکن. 

"افزایش استحکام ذهنی، برجسته سازی و تقویت نقاط قوت و شکل دادن روابط قوی از شایستگی های کلیدی مورد نیاز برای هر مدیر موفق است."

مجله کسب و کار هاروارد، اپریل 2011

 

تحقیقات مجموعه ای از 9 نقطه قوت رفتاری یا شایستگی را مشخص کرده است که هم با استحکام روانی همبستگی بالایی دارند و هم برخوراری از آنها موجب به حداکثر رسیدن عملکرد فرد در نقش رهبری (Leadership Performance) می‌شود. پرسشنامه استحکام روانی PRISM تمایلات فرد در هر یک از این رفتارهای نه گانه را اندازه گیری می‌کند:

 

خود باوری (Self Belief): داشتن و ابراز باوری تزلزل ناپذیر به مهارتها، استعدادها و تواناییهای خود برای عملکرد موفق در بالاترین سطح ممکن، با وجود مخالفت شدید.

 

 

بلند پروازی (Ambition): داشتن اشتیاق بالا برای تعیین استانداردهای متعالی برای خود و دستیابی به مقام، تشویق یا پاداش و حرکت به سمت موفقیت بدون اینکه توسط دیگران مجبور شود.

تاب آوری (Resilience): داشتن استقامت رفتاری لازم برای سر حال شدن و کسب مجدد انرژی در مواجهه با سختی ها  و پسرفت ها را چیزی جز یک حواس پرتی جزئی در مسیر موفقیت نهایی ندیدن.

 

خود مدیریتی (Self Management): داشتن توانایی مدیریت موثر هیجانات ناگهانی خود و حفظ عملکرد خوب حتی در شرایط فشار.

 

 

خوش بینی (Optimism): داشتن توانایی برای دیدن "تصویر بزرگ"، شناسایی فرصت ها و حفظ یک ذهنیت قوی و مثبت با وجود موانع و مشکلات.

 

 

عزم و اراده (Determination):داشتن توانایی حفظ تمرکز زیاد بر هدف و اجتناب از حواس پرتی هایی که می‌توانند عملکرد مطلوب را مختل کنند، صرف نظر از اتفاقات دیگری که در حال وقوع است.

 

استقلال (Independence): داشتن توانایی به راحتی، به تنهایی و با حداقل نظارت کار کردن، یا بدون نیاز به مشورت یا نظر دیگران و پاسخگو بودن در قبال اعمال خود.

 

رقابت جویی (Competitiveness): داشتن میل شدید برای موفقیت در رقابت ها، اما در درجه اول تمرکز بر به چالش کشیدن خود برای رسیدن به عملکرد مطلوب.

 

 

قابلیت سازگار شدن (Adaptability): داشتن توانایی تغییر رویکرد متناسب با تغییر شرایط و ریسک حساب شده کردن برای دست یابی به موفقیت یا مزیت رقابتی.

 

 

 

HRAC نمایند انحصاری PRISM در ایران می‌باشد. 

برای مشاهده سایت اصلی PRISM انگلستان و بررسی نمایندگی ایران اینجا کلیک کنید و روی نقشه جغرافیای جهان، ایران را انتخاب نمایید. 

 

 

مراحل شرکت در آزمون نقشه ذهنی PRISM:

1پرداخت هزینه: جهت دریافت قیمت و سایر اطلاعات، به شماره 09125273256 در واتس اپ پیام بدهید. پس از واریز وجه، تصویر رسید پرداخت را همراه با یک ایمیل فعال جهت ثبت نام به همین شماره ارسال نمایید. 

2. دریافت ایمیل شرکت در آزمون: لینک شرکت در آزمون پریزم برای شما ایمیل خواهد شد

3. شرکت در آزمون: با صرف حدود 30 دقیقه، آزمون را تکمیل می‌نمایید. 

4. دریافت گزارش پروفایل رفتاری: نسخه فارسی گزارش برای شما ایمیل می‌شود

برای کسب اطلاعات بیشتر یا نمونه انواع گزارش ها، با شماره 09125273256 تماس بگیرید.